בחירה נכונה של מדפי מתכת

מדפים העשויים מתכת, מדפי ברזל או מדפי אלומיניום הם מוצרי אחסון אשר יחזיקו מעמד לאורך זמן רב. זה בדיוק מה שנדרש בתעשייה ובמפעלים וחברות כאלה ואחרות אשר מחפשות פתרון לאחסון יעיל ומקצועי. בכל הקשור לאחסון של מלאים, מוצרים וסחורות, חשוב מאוד להבין את המשמעויות של כל אפשרות אחסנה הקיימות והשפעתן על המלאים , ההתנהלות העסקית ולבסופו לש דבר על ההשפעה על הכנסות והרווחים של בית העסק.

במידה ובית העסק יזדקק למדפים עבור עומס משקל כבד כמו ציוד למוסכים, ציוד אלקטרוניקה כבדים, או ציוד מכונות יהיה עדיף להשתמש מתכת מכיוון שהם יתפסו פחות שטח פנים ביחס למדפים רגילים העשויים מחומרים פחות חזקים שידרשו יותר חומר ושטח פנים בכדי לתמוך במשקל הרב, פחות נפח מתורגם ליותר שטח אחסון על המדפים. וכמובן במקרים בהם יש עומס רב עקב משקל יתר המדפים עלולים לקרוס.

מניעת קורוזיה (חלודה) במדפי מתכת בעזרת גילוון

חשש נפוץ שיש לבעלי מחסנים בעת בחירת מדפים הוא החשש שלמדפי מתכת עלולה 

התאמת מדפים למחסן

להיווצר חלודה עם השנים, במיוחד במחסנים אשר צריכים לאחסן מזון ונוזלים אשר חשופים לחמצן ולחות באופן מוגבר. הפתרון לא איחר לבוא והוא מגיע בצורת "גִלווּן" (Galvanization), מדובר בתהליך אשר מוסיף לברזל שכבה המצפה אותו באבץ חמצני (Zinc), ציפוי האבץ מונע חלודה שהיא סוג של "שִׁתּוּךְ". תהליך הקורוזיה הוא איטי ולעיתים הוא לוקח שנים ופחות בולט לעין, לכן החשיבות בפעולת הגלוון עבור מדפי מתכת היא הכרחית.

התאמת ושינוי מימדי מדפי מתכת 

האופציה לאחסון מודולרי קיים גם למדפי מתכת, קיימת האפשרות לשנות את גבהי המדפים, להוסיף קומות במחסן, להוסיף שלבים, לצמצם רווחים בין הקורות או להרחיבם. כל זאת ללא צורך בהברגה, רעש או כלי עבודה יקרים.