פתרונות אחסון במפעל מזון

אחסון של מוצרי מזון ומשקאות - ישירות מפס הייצור אל האחסון במפעל

אחסון של מוצרי מזון ומשקאות – ישירות מפס הייצור אל האחסון במפעל

מחסני מזון שמוקמים בשנים האחרונות מחפשים פתרונות מידוף מתוחכמים שיתאימו גם להתקדמות בתעשייה זו ולמרבה השמחה יש גם חידושים רבים בתחום זה.

מערכות רבות שממציאים לבניית מדפים חכמים ונוחים לכל ענף מזון מאפשרים לוגיסטיקה פשוטה ונוחה יותר וגם עבודה יעילה ובטוחה לכל מי שזקוק להעמסה ופריקה של סחורות מזון ומוצרי גלם.

 

חשוב לזכור שבתחום זה המחסנים מתחלקים לשני סוגים עיקריים

מחסנים של חומרי הגלם ומחסנים של מוצרים מוכנים, וכולם זקוקים לאחסון נאות במדפי מחסן מזון לוגיסטי שגם עומד בתנאי התברואה ותקני האיכות המחמירים ביותר.

 

רגולציה של מידוף מחסן מזון

גם אילולא הייתה רגולציה של מידוף מחסן מזון היו צריכים לפעול בצורה חכמה ובטוחה כדי לאחסן מזון על כל שרשרת הייצור שלו בצורה נאותה ומחמירה.

ההקפדה על תקנים בתחום זה מחייבת לכל מוצר מדף שמתאים גם לצורת האחסון וגם למוצרים עצמם.

מדובר במדפים שחייבים להיות בטמפרטורה נאותה וקרירה עד קפואה לגמרי בהתאם למוצרי המזון ולכן גם עשויים מחומרים שאינם מושפעים מכך,

והם עמידים לכל טמפרטורה כזאת מבלי להיסדק או להישבר, לדוגמה.

אחסון נאות הוא חיוני כדי שהמוצרים לא יתקלקלו וכדי לשמור על אורך חיי המדף שלהם, פשוטו כמשמעו.

זה מחייב גם שיטת רישום נוחה וקלה כדי לדעת את תאריכי ההעמסה והאיסוף שלהם וזה מחייב מערכות מידוף שקל יהיה להתמצא ולקטלג לפי תאריכים כדי להבטיח שימוש נאות לפני שיפוג תוקפם.

 

זיהוי נכון של המוצרים כבר על המדף

הגחשה הקלה היא נקודה חשובה ביותר בתחום זה

הגחשה הקלה היא נקודה חשובה ביותר בתחום זה

לוגיסטיקה של מחסן מזון מחייבת לחלק את המוצרים לפי סוגים וחומרי גלם כדי שיהיה נוח ויעיל לגשת אליהם במהירות ולאסוף או להעמיס אותם בקלות, מבלי להתעכב ולאבד מוצרים אלה.

כמו כן, חיוני להבדיל בין המוצרים וחומרי הגלם משום שכל בלבול ביניהם עלול לעלות ביוקר ואפילו בנזק בריאותי אם לא משתמשים בחומרים הנכונים.

שלא לדבר על בזבוז הכסף לחברה שלא משנעת בזמן את מוצרי המזון שהיא התחייבה לספק.

לכן, המערכות המתקדמות ביותר של מדפים מחייבות גם אפשרות התמצאות קלה ונוחה ורישום מדויק במחשבים ועל גבי המדפים כדי למצוא כל מה שצריך במהירות.

 

מידוף שמאפשר עבודה נוחה וגישה קלה

בכל מחסן מזון בדיוק כמו מחסנים רבים, הגישה הקלה והנוחה למוצרים היא חיונית היום אפשר למצוא פתרונות מידוף קלים גם למחסנים שמחייבים עבודה במלגזות ולא מסתפקות באיסוף ידני.

מכיוון שתעשיית המזון כוללת חומרי גלם ומוצרים מורכבים בגדלים שונים, יש גם מערכות מדפים שונות שמאפשרות את הגיוון באחסון באותו מקום ובאותה שורה על ידי התאמת המדף לגודל הנדרש.

כך שהיום כל מחסן מזון לוגיסטי נראה הרבה יותר מסודר וקל גם לשמור בו על הסדר והניקיון שהם מחויבי המציאות כדי להקפיד על תנאים תברואתיים נאותים.

כך אפשר לשלב מערכות שונות כדי שאפשר יהיה להתאים את המדפים לכל ענף תעשיית מזון בין אם המזון מאוחסן במחסן שהוא מקרר ענק ובין אם הוא ממוזג בלבד.