הקמת מחסן ציוד ע"י ארז ריהוט תעשייתי

חברת ארז ריהוט תעשייתי מתמחה בתכנון, ייצור והקמת מחסנים מכל הסוגים, כולל מחסנים לציוד תעשייתי.

תכנון מחסן ציוד דורש ידע הנדסי, ניסיון מקצועי, הכרות עם כללי הרגולציה והתקנות המחייבות בכל ענפי התעשייה ועוד.

אם ברצונכם להקים מחסן חדש לאחסון ציוד רפואי, כלי עבודה, חומרי גלם וכדומה – פנו אלינו עוד היום ואנחנו נתכנן ונקים עבורכם מחסן איכותי ועמיד בהתאמה אישית לצרכים הייחודיים שלכם.

מחסן ציוד בהתאמה אישית

ניתן להתאים את המדפים למחסן לכל סוג של תעשייה

ניתן להתאים את המדפים למחסן לכל סוג של תעשייה

למחסן יש תפקיד מרכזי בפעילות העסקית השוטפת, הוא משמש כמקום אחסון לציוד כמו כלי עבודה, מכשירים, חלקי חילוף למכונות, חומרים ועוד.

כמו כן, אפשר להקים מחסן לאחסון ציוד משרדי או רפואי, לכן חשוב להגדיר מראש מהי מטרת המחסן ומה מתכננים לאחסן בו.

המחסן חייב להיות חזק ועמיד בפני פגעי מזג האוויר כמו גשם, רוחות וקרינת שמש ישירה, ויש לבצע איטום יעיל במחסן כדי להימנע מנזקי רטיבות.

אם מים חודרים למחסן, הציוד נמצא בסכנה בגלל רטיבות ולחות, ובנוסף הרטיבות גורמת להיווצרות פטריות ועובש, כלומר מפגע תברואתי חמור העשוי לסכן את הציוד ואת בריאות העובדים המנהלים את המחסן ומשתמשים בו.

דגשים לתכנון מחסן ציוד לתעשייה

כאשר מעוניינים להקים מחסן חדש לאחסון ציוד של בית העסק יש להתייחס נכון לפרמטרים הבאים:

מטרת המחסן

כיום יש אפשרות לרכוש מחסן ציוד מוכן העשוי מחומרי גלם שונים כמו פח, פלסטיק, מתכת ועץ.

מחסן סטנדרטי מיועד לאחסון רגיל אך לרוב הוא אינו מתאים לצרכים של חברות ומפעלי תעשייה.

לכן, מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בתכנון ובניית פתרונות אחסנה לתעשייה, וכך מקבלים מחסן איכותי המותאם לצורכי העסק ולסגנון העבודה ולא מתפשרים על בטיחות, עמידות, נוחות בעבודה ואיכות.

גודל המחסן

את המחסן המיועד לאחסון הציוד ממקמים לרוב בחצר של בית העסק, לכן יש לקחת מידות מדויקות וחשוב לתכנן את גודל המחסן בהתאם לדרישות הלקוח וסוג הציוד שעליו לאחסן ובהתאם למגבלות טכניות בגלל תנאי השטח.

בעת תכנון המחסן מתייחסים לנפח ולמאפייני הציוד כדי לתכנן את המדפים ופתרונות האחסון, ויש לתכנן נכון את פתרונות המידוף כדי לאפשר גישה נוחה לפריטים המאוחסנים ולמנוע נזקים מיותרים לציוד בעת פריקה והטענה.

חוזק ועמידות

המחסן ממוקם ברוב המקרים תחת כיפת השמיים, לכן הוא חשוף לגשם, רוחות, אבק ושמש ישירה. המחסן חייב להיות חזק ועמיד, לכן בחירת החומרים הינה קריטית כאשר בונים את המחסן.

בטיחות מעל הכול

המחסן חייב להיות בטיחותי ואין להקל ראש בנושא.

כאשר משנעים חפצים וציוד גדול לתוך המחסן או ממנו החוצה יש להתייחס להיבט הבטיחותי על מנת להגן על העובדים ולשמור על הציוד יקר הערך.

לכן, חשוב לתכנן את המחסן ופתרונות המידוף בתוכו על ידי אנשי המקצוע ובנוסף יש לשלב אמצעי בטיחות הכוללים שילוט (שלטי אזהרה בהתאם לתקנות הבטיחות המחייבות וסוג הציוד המאוחסן), תאורה נוחה, פתח ליציאת חירום, פתרונות יעילים לאוורור החלל הפנימי, ציוד לכיבוי אש ועוד.

אחסון נוח ויעיל

אלפי לקוחות כבר קיבלו את פתרונות המדיוף שלנו למחסני הציוד שלהם

אלפי לקוחות כבר קיבלו את פתרונות המדיוף שלנו למחסני הציוד שלהם

האחסון חייב להיות נוח ויעיל כדי להקל על העבודה ולהימנע מפגיעה בציוד.

לכן, מעבר לתכנון מעטפת המחסן יש לאפיין את צורת העבודה וסוג הציוד על מנת להתאים את פתרונות המידוף האופטימליים עבור הלקוח.

עמידה בתקנים

בעת תכנון והקמת המחסן יש להתייחס לתקנים המחייבים בהתאם לסוג הציוד והתעשייה.

לכן, מחסן רגיל אינו מתאים לצורכי התעשייה ויש לתכנן את המחסן על ידי אנשי מקצוע מנוסים ובהתאמה לכללים ולרגולציה המחייבת בתעשיות השונות.

לסיכום, כאשר זקוקים למחסן ציוד חדש לבית העסק, למפעל, לבית מלאכה, למשרד או לגינה – יש לתכנן את המחסן ולהתאים את פתרונות המידוף בהתאם לצורכי הלקוח והתקנים המחייבים.

 

למידע נוסף, לייעוץ מקצועי ולהזמנות – צרו קשר עוד היום עם חברת ארז ריהוט תעשייתי בטלפון או במייל.