החשיבות של מערכות מידוף למחסן

החשיבות של תכנון מערכת מידוף למחסן נמצאת בליבת עסקים רבים, איכות ורמת העסק נמצאת ביחס ישיר לאיכות ורמת ניהול המחסן, תראה לי את המחסן שלך ואומר לך על העסק שלך. מחסנים בכל רחבי העולם הם אלה אשר מראים על רצינות העסק והסדר שבו. בניית מערך אחסנה יעיל ואיכותי היא אומנות ומקצוענות ולכן כדאי מאוד להתייעץ עם המומחים הנכונים בתחום בטרם תחליטו על רכישת המדפים עבור העסק או המחסן שלכם.

תכנון והתאמה של מדפים למחסן 

סוג המלאי והמוצרים לאחסון

בתחילת כל תכנון מערכת אחסנה חשוב לדעת מראש מה הם המוצרים, הסחורות, המשקלים, תדירות ההנפקות, תוחלת חיים ותפוגת המוצרים, מאפיינים ורגישויות (טמפרטורה ממוצעת, חום, קור, יובש, רטיבות וכדומה) אשר תרצו להניח על המדפים ולאיזה טווח זמן.

הכמות והמשקל של המוצרים לאחסון

במידה ואינכם יודעים עדיין מהו פתרון האחסון המתאים עבורכם, כדאי לספור ולבדוק את משקל הסחורה. מכיוון שהמשקל והכמות משפיעים באופן ישיר על פתרון האחסון האופטימלי. חשוב לציין את השפעת המשקל על סוג בחירת החומר שממנו מייצרים את המדפים וזהו כמובן משתנה משמעותי במחירי המדפים השונים.

גודל של המוצרים המאוחסנים

הגודל של המוצרים משפיע באופן ישיר על סוג המדפים שצריך להתקין במחסן. חשוב ליצור רשימה עם כמה שיותר פירוט לגבי סוג המוצרים וגודלם בכדי להתאים את המידוף הראוי ביותר על מנת ליצור סביבת אחסון אופטימלית למלאי של המחסן.

איך להגיע למיקסום שטח האחסון

תכנון מקצועי של שטח המחסן יאפשר את היכולת למקסם את מלוא הפוטנציאל העסקי שלנו ולתת שרות אופטימלי ללקוחות. יש להתחשב בגורמים רבים כגון צורת הליקוט, שימוש במלגזות, צורת עבודה, בטיחות ועוד פרמטרים רבים. קיימות אופציות רבות של מידוף איכותי שיכול באמת למקסם את מלוא הפוטנציאל של המחסן ולכן מומלץ מאוד להשתמש בייעוץ של איש מקצוע אמין שיבנה תכנית ראויה לשטח הספציפי ויוכל גם לתכנן במידת הצורך גם את ההרחבה העתידית של העסק.

לאיזה סוג אחסון מוצרים ישמשו המדפים?

מידוף למחסן יוכל להיות מידוף לקורות וצינורות כבדים וארוכים או מידוף לספרים, מידוף לשקים כבדים וצרים יותר או כל סוג אחר של סחורה. חשוב להתאים באופן ייחודי את המדפים הראויים ביותר בכדי למצות את מלוא הפוטנציאל העסקי של המחסן.

תכונות, סוג וגודל של המחסן

בזמן הזמנת התכנון והעיצוב של המדפים חשוב לקחת בחשבון את המאפיינים האדריכליים של המחסן, מיקום החלונות והדלתות, פתחי איוורור, מיקום מערכות המיזוג, הקורות והעמודים ותכונות אחרות שצריך לקחת בחשבון, במצב האופטימלי תהיה תוכנית אדריכלית מפורטת בעזרת תוכנת שרטוט של המחסן שתאפשר לבעל העסק להבין את צורת העבודה לאחר שהמחסן יבנה ויורכב.

תנאי אקלים

חשוב להבין כי לתנאי האקלים יש חשיבות רבה בבחירת החומר ממנו יהיה מיוצר המדף בכדי להמנע מיובש, לחות, רטיבות וטחב. בחירה נכונה ובטיחותית תשמור על הציוד ועל מערכת האחסון לאורך שנים רבות.

בחירת ספק ויצרן של מערכות אחסנה מתקדמות

בחירת מדפים למחסן זה תהליך חשוב שמצריך מקצוענות. פתרונות המידוף הנכונים יכולים להיות אבן יסוד של הצלחת המחסן, לכן מומלץ לבחור בקפידה את הספק והיצרן של מערכת האחסנה. בחברה מקצועית ומסודרת יוכלו להמליץ ולעמוד באחריות רבה מאחורי אותם המדפים ומערכות אחסנה למחסנים שימכרו לכם. חברה מקצועית תמכור מוצרים עם תו תקן ישראלי. חשוב לבוא כמה שיותר מוכן בכדי לתת כמה שיותר מידע לבעלי המקצוע שיתכננו את פתרונות המידוף האידאלים עבורכם. ארז ריהוט תעשייתי נמצאת בחוד החנית של תעשיית המידוף בישראל והם פה בכדי לתת לכם יחס אדיב ומקצועי בכדי לעזור לכם לבנות את מערך האחסון המושלם עבורכם.