מדפים למחסן
פתרונות אחסנה
סוגי קורות ומידות של מדפים
סיפונים
תחזוקה ובטיחות
אצטבאות
תכנון ותפעול מחסן

בחירת מדפים למחסן

פתרונות מידוף ואחסנה, מדפים למחסן מאפשרים ניהול מלאים, סחורות ומוצרים אשר נמצאים בלב ליבו של עסק לכן קבלת החלטות, תכנון וניהול בכל הקשור לנושא מערכות מידוף ואחסנה, מדפים מודולריים, מדפי מתכת, מידוף תעשייתי עומד כתנאי מרכזי להצלחתו של כל עסק המחזיק מלאי, סחורה או מוצרים. מחסנים בכל רחבי העולם הם אלה אשר מראים על רמת העסק, הסדר והפוטנציאל להצלחתו. בניית מערך אחסנה יעיל ואיכותי זו היא אומנות ומקצוענות ולכן כדאי מאוד להתייעץ עם המומחים בתחום בטרם תחליטו על רכישת ותכנון של פתרונות אחסנה והמדפים עבור העסק, חנות, מפעל או המחסן.

 

מדפים למחסן

פתרונות אחסנה

פתרונות מידוף לפי אפיון צרכי הלקוח

ארז ריהוט תעשייתי מציעים פתרונות למגוון סוגים של לקוחות עסקיים וענפים, לכל ענף ותחום יש צרכים ודרישות שונות מבחינת אחסנה ואנחנו בארז ריהוט תעשייתי מכירים את הצרכים של מרבית הענפים במשק.

 

פתרונות אחסנה נפוצים

תכנון מערכות מדפים למחסן לטווח ארוך

תכנון עבור מערכת אחסון מדפים צריך להיות תכנון לטווח של שנים, לכן יש להבין בשלב הראשון איזה סוג מלאי מתוכנן להיות מאוחסן ובאיזה סוגי מדפים. המטרה הראשונית היא להבין איך למקסם את היעילות של המחסן בעזרת ניצול מקסימלי של שטח המחסן, כאשר מדובר באחסנה המשלבת כלי שינוע כמו מלגזות החשיבות גלדה פי כמה. סוג המלאי משתנה בין עסק לעסק החל אחסון לקורות וצינורות מתכת, ועד מידוף עבור נוזלים, תיקים וחומרים דליקים. 

סוגי קורות ומידות של מדפים

בחירה נכונה של קורות

מידת אורך של קורה היא בהתאם למידת רוחב המשטח ובכפולות של משטחים + מרווח 75 מ"מ בן עמוד המערכת למשטח ובין המשטחים.

מידות הסטנדרט ואורכים של קורות:

 • 1000X1200 מ"מ.
 • 800X1200 מ"מ.
 • 2,300 מ"מ.
 • 2,400 מ"מ.
 • 2,700  מ"מ.

היתרון שלנו בארז ריהוט תעשייתי זה שאנחנו מאפיינים מידות וגדלים מותאמים אישית לכל לקוח.

חומרי גלם מהם עשויים קורות מדפים

הקורות עשויות מפלדה לרוב st-37.

מסגרות של קורות מידוף

מסגרות סופגות את העומס הכללי יש להתאים לעומס הכללי הנדרש, יש לקחת בחשבון את עומק במסגרת בהתאם למידת המשטח. מגבלות של קורות ומסגרות מסגרות סטנדרטיות עד לעומס 12 טון לגובה 12 מטר, קורות לרוב 2,700 מ"מ לעומס 500 – 3,000 ק"ג למדף.

מידות

לקחת מידות או תוכניות ושרטוטים של המחסן חשוב מאד בכדי למדוד נכון ולבצע תוכנית מדוייקות בעזרת תוכנת שרטוט, חשוב לשתף את כל הגורמים אצל הלקוח באישור ומתן הערות עד לקבלת תוכנית סופית, ניתן כיום להעזר ביועצים לוגיסטים אשר מאפיינים את המוצרים ואז מאפיינים את המערכת בהתאמה.

סיפונים למדפים

סוגי סיפונים למדפים

סיפון הוא סוג של פנל המונח על גבי קורות המדפים ומשמש כמשטח חלק עבור אחסנת סחורה בתפזורת ללא חשש של נפילת מוצרים מהמדפים. קיימים שני סוגים עיקריים של סיפונים: סיפון רוכב וסיפון שקוע. הנפוץ והטוב ביותר סיפון רוכב ולא סיפון שקוע, שקוע מומלץ לחנויות ששם המראה החיצוני חשוב ביותר והעומסים קלים מאד.

סיפון רוכב סיפון שקוע

תחזוקה ובטיחות במערכות מידוף מורכבות

ממה יש להימנע ולהיזהר בזמן תכנון מערך מידוף למחסן תעשייתי

יש לדאוג לתכנן מעברים מספיק רחבים שימנעו פגיעות של כלי השינוע בעמודי המדפים.

יש להזמין בנוסף למדפים גם מגנים לעמודים ולראשי טורים בהתאם לסוגי הכלים הפעילים במחסן.

משקלים עבור אחסנה קלה/בינונית/כבדה

 • אחסנה קלה – עומסים של עד 150 ק"ג למדף במידות של 1,300*600 מ"מ,
 • אחסנה בנונית – עומסים של 150- 500 ק"ג למדף, במידות של עד 3000 מ"מ.
 • אחסנה כבדה – עומסים של 500- 3,000 ק"ג למדף, או אחסנת משטחים שמשקל משטח 500- 1,500 ק"ג. מידע נוסף – מדפים למשקל כבד

בטיחות במחסן

בטיחות מעל לכל , כל פגיעה במערכת מסוכנת ויש להתייחס ברצינות, לדווח ולבדוק. העבודה השוטפת בניהול המלאי במחסן דורשת חשיבה ותכנון על מנת לשמור על בטיחות העובדים והציוד.

אצטבאות

 • מחסן אצטבאות סטנדרטי
 • עומקים: עומק בודד ועומק כפול
 • אצטבאת PUSH BACK
 • אצטבאת DRIVE IN
אצטבאות

תכנון ותפעול מערכת אחסון

מדפים למחסן

תכנון המיקום – איך מחליטים מומלץ לפי שטח נדרש בפועל+ תוספת של כ 30% לגידול צפוי.

תכנון קונספט לוגיסטי  דורש ניתוח מעמיק ישנם הרבה סוגים ומוגבל גם ברמת ההשקעה שהלקוח יכול לשלם. 

התאמת המחסן לכל בעלי התפקידים

למחסן פעיל נכנסים מנהל מחסן, מנהל לוגיסטי, מנהל מערכות מידע, מלקט, מלגזן, אחראי משלוחים, אחראי החזרות, פקיד רישום והוצאות. בשלב תכנון המחסן יש לקחת בחשבון את כל בעלי התפקידים ולראות איך יוכלו להתנהל במחסן בו זמנית.

היכן לרכוש מדפים למחסנים? רק במקום בו תקבלו חוות דעת חיובית שכן לקוחות מרוצים אינם טועים. בחברה מקצועית ומסודרת יוכלו להמליץ ולעמוד באחריות רבה מאחורי אותו מידוף למחסנים שימכרו לכם. כמו כן הדבר נכון גם לגבי מידוף לחנות, שכן האחריות של מידוף לחנות או כל מידוף אחר היא רבה. חברה מקצועית תמכור מוצרים עם תו תקן ישראלי.